Medlemmer

Medlemsorganisasjoner. Kontaktpersoner m/epostadresse.

 

  1. Areopagos Liv Hegle   lh@areopagos.no
  2. Arkitekter for klima     Beate Bruun    bb@lpo.no
  3. Attac  Petter Slaatrem Titland  petter.st@attac.no
  4. Bergen Geofysikeres Forening  Knut-Frode Dagestad  knutfd@met.no
  5. Besteforeldrenes klimaaksjon     Guttorm Grundt     gutgr@online.no
  6. Bærekraftig liv Nattland og Sædalen    Pål Røynesdal     barekraftigeliv@outlook.com
  7. Bærekraftige liv på Landås    Liv Karin Thomassen      liv.karin@barekraftigeliv.no
  8. Changemaker     Tuva Krogh Widskjold     tuva@changemaker.no, post@changemaker.no
  9. Concerned Artists Norway     Nina Ossavy ninaossavy@yahoo.no
  10. Concerned Scientists Norway   Andreas Ytterstad andreas.Ytterstad@hioa.no
  11. Concerned Students Norway
  12. Den norske kirke      Per Ivår Våje pv383@kirken.no Hans Jürgen Schorre     hans.jurgen.schorre@kirken.no
  13. Den norske kirkes presteforening Martin Enstad enstad@prest.no
  14. Det Norske Diakonforbund Leiv Sigmund Hope leiv.sigmund.hope@diakonforbundet.no
  15. Det Norske Misjonsselskap      Stein Hinderaker      shi@nms.no
  16. Digni     Jacob Bulti Smørdal      jbs@digni.no
  17. Drammen Kvinnesaksforening   Janicke Karin Solheim   jsolhe@online.no
  18. EVU – Electric Vehicle Union  Rune Haaland rune.haaland@evunion.eu
  19. Fagforbundet    Gunnar Steinsholt    Gunnar.Steinsholt@fagforbundet.no
  20. Folkeaksjonen oljefritt Lofoten, Vesteråen og Senja   Wenche Cumming
  21. For Jernbane      Kjell Erik Onsrud      leder@jernbane.no
  22. Forfatternes klimaaksjon § 112     Freddy Fjellheim  freddy.fjellheim@online.no
  23. Forum for utvikling og miljø    Kristina Frøberg     kristina.froberg@forumfor.no
  24. Framtiden i våre hender      Christoffer Klyve     christoffer@framtiden.no
  25. Greenpeace       Truls Gulowsen      tgulowse@greenpeace.org
  26. Handel og kontor
  27. Handel og kontor Oslo og Akershus        John Thomas Suhr       john.thomas.suhr@handelogkontor.org
  28. HimalPartner       Heidi Westborg Steel       heidi.westborg.steel@himalpartner.no
  29. Hufo      Elin Olsen-Nalum   postmottak@hufo.no
  30. Humanistisk Ungdom     Arnlaug Høgås Skjæveland  HUleder@human.no
  31. Ingeniører for klima     Per Jørgensen PerF.Jorgensen@asplanviak.no
  32. Islamsk Råd    Ibrahim Saidy alkhalil64@gmail.com
  33. KFUK-KFUM     Mathilde Emilie Thue mathilde@kfuk-kfum.no, Guro Klausen  gurok@kfuk-kfum.no
  34. KFUK-KFUM Speidere    Mathilde Emilie Thue mathilde@kfuk-kfum.no, Guro Klausen   gurok@kfuk-kfum.no
  35. KFUK-KFUM Global      Mathilde Emilie Thue mathilde@kfuk-kfum.no, Guro Klausen  gurok@kfuk-kfum.no
  36. Kirkens Nødhjelp     Ingrid Næss-Holm      Ingrid.Naess-Holm@nca.no
  37. Klimaalliansen (tidligere Grønt hverdag Sørvest)     Arne Otto Iversen    arneotto@klimaalliansen.no
  38. Korsveibevegelsen      Dina Willemse       dinawillemse@gmail.com
  39. Kvekersamfunnet      Penny Heymans       pheymans46@gmail.com
  40. Light Efficient AS
  41. LO i Oslo      Ingunn Gjerstad      ingunn.gjerstad@lo-oslo.no
  42. Metodistkirken i Norge  Johanna Lunderen  johanna.lundereng@hk.metodistkirken.no
  43. Natur og Ungdom Nora Kok  norak@nu.no
  44. Naturvernforbundet     Audun Randen Johnson arj@naturvernforbundet.no
  45. Naturviterne    Trygve Ulset tu@naturviterne.no
  46. NOAH – for dyrs rettigheter   Kaisa kaisa@dyrsrettigheter.no
  47. Norges Bondelag     Svein Guldal      Svein.guldal@bondelaget.no
  48. Norges Bonde- og småbrukarlag Olaf Godli olaf@smabrukarlaget.no
  49. Norges Sosiale Forum   Stine Østnor globalisering@globalisering.no
  50. Norges speiderforbund  Jens Morsø  jens.morsoe@speiding.no
  51. Norsk Hydrogenforum      Vegard Laukhammer     Vegard.Laukhammer@prototech.no
  52. Norsk Klimanettverk      Aleksander Melli      Alek-me@online.no
  53. Norsk Klimastiftelse       Helene Frihammer      hfrimann@online.no
  54. Norsk nettverk for klima og helse Britt G. Randem brandem@ous-hf.no
  55. Norsk Permakulturforening   post@permakultur.no
  56. Norsk Skuespillerforbund
  57. Norsk solenergiforening Ragnhild Bjelland-Hanley   ragnhild.bjelland-hanley@norgesvel.no
  58. NTL Sentralforvaltningen
  59. Oikos Økologisk Norge  Regine Andersen regine@oikos.no
  60. Raftostiftelsen
  61. Regnskogfondet   Ingrid Aas Borge ingrid@rainforest.no
  62. Sabima     Christian Steel     Christian.steel@sabima.no
  63. Spire      Anna Karlsson   anna@spireorg.no
  64. Stefanusalliansen      Hilde Skaar Vollebæk   hsv@stefanus.no
  65. Stopp oljesponsingen av norsk kulturliv Maja S.K. Ratkje maja.ratkje@gmail.com
  66. Strømmestiftelsen Rune Mørland Rune.Morland@stromme.org
  67. Utviklingsfondet Kari Helene   kari.helene@utviklingsfondet.no
  68. WWF (World Wide Fund for Nature)   Ingrid Lomelde ilomelde@wwf.no
  69. 4H Norge

 

Oversikt organisasjoner Klimavalg 2013